Náš príbeh

Zrealizovanie projektu Eco Hero máme na svedomí my, Marco a Baška. Marco pracuje v akademickom prostredí a je vášnivým spisovateľom. Baška zase bláznivá cestovateľka a rada optimalizuje webstránky tak, aby sa zobrazovali vysoko na Google (SEO).

Prvýkrát sme sa stretli v novembri 2017. Aj keď sme pochádzali z odlišného prostredia a v našich životoch sme si prešli odlišnými skúsenosťami, ihneď bolo jasné, že máme spoločný cieľ. Spája nás láska ku kráse našej planéty a uvedomujeme si, že naša príroda je ohrozená rôznymi spôsobmi.

Vďaka nadšeniu každého z nás sme sa rozhodli, že s tým chceme niečo urobiť. Dostávali sme rôzne nápady a diskutovali sme o tom, ako by sme mohli pomôcť tomuto mimoriadne dôležitému problému.

Eco Hero je projekt, ktorým chceme šíriť osvetu, aby sa svet stal lepším a ekologicky priateľskejším miestom. 

Naším cieľom nie je „ukazovať prstom“.  Myslíme si, že zmenu môžeme dosiahnuť krok po kroku, prostredníctvom inšpirácie, vzdelania a uvedomenia. Obaja sme stretli už mnohých ľudí, ktorí sú ochotní pozitívne prispieť spolu s nami a veríme, že zdieľanie nášho nadšenia a odporúčaní k malým zmenám v súčasnom konzumnom životnom štýle pomôžu mnohým z vás urobiť prvý krok smerom k lepšej budúcnosti našej planéty.