Eko hrozby

Každý príbeh hovorí to isté: na svete by neboli žiadni hrdinovia ak by nemali proti komu bojovať, však?

Poď sa s nami pozrieť na nepriateľov, ktorým čelíme a prečítaj si o všetkých dôležitých poznatkoch, ktoré treba vedieť predtým, než sa pustíš do boja. Väčšinu z nich si už pravdepodobne počul, niektoré z nich ťa možno prekvapia. Niekedy je tou najnebezpečnejšou hrozbou práve tá, ktorú nevidíš.

Povieme ti viac o plastoch, papieri, energii, potravinách, móde a odlesňovaní. Ak si myslíš, že je toho príliš veľa, don’t worry. Po prečítaní článkov uvidíš, že existujú rôzne spôsoby, ako môžeš aj ty čeliť každému z týchto výziev a pridať sa ku komunite, ktorej záleží na zmene.

Len sa pozri okolo seba. Plasty sú všade. Predstavujú jeden z najznámejších a najsilnejších hrozieb na našej planéte. Nadmerne ich používame a stále sme veľmi ďaleko od toho, aby sme sa ich zbavili.

Všetci radi sledujeme nové trendy a nakupujeme oblečenie. Ak chceme nakupovať zodpovedne, mali by sme rozmýšľať nad tým ako vyzerať najtrendovejšie v celom meste, ale zároveň pomáhať planéte.

Všetko, čo robíme, vyžaduje energiu, všetci ju potrebujeme. Záleží len na nás, z akého zdroja sa rozhodneme ju získať, a je ich niekoľko. Od starších a viac znečisťujúcich zdrojov po čisté a obnoviteľné.

Čítame časopisy alebo si píšeme nákupný zoznam. Papier používame často s vedomím, že je neškodný, bohužiaľ to tak ale nie je. Ako ale môže byť neškodný papier na tvojom stole hrozbou pre náš svet?

Počas nakupovania, varenia a jedenia je však ťažké uvedomiť si, že ide o jednu z najväčších a najpodceňovanejších hrozieb na svete. Dáme ti nápovedu, je to väčšinou o mäse.

“Ak padne v lese strom a nikto nie je nablízku, bude ho počuť?” Myslíme si, že by malo. Odlesňovanie sa deje práve teraz, nielen v ďalekých krajinách ale aj okolo nás a v oveľa väčšej miere, ako by si predpokladal.