Ekovinky

Run For The Oceans: Bratislava sa zapojila do boja proti plastovému odpadu 5/5 (5)

run for the oceans Adidas-Parley Bratislava 2019Pokračovaním minuloročného behu Run For The Oceans, sa v sobotu 15.júna 2019 na Magio pláži v Bratislave opäť stretli mladí ľudia ale aj rodiny s detmi, aby sa zapojili do skvelej iniciativy organizovanej firmou Adidas v spolupráci s Parley. Bežali sme za oceány.

Účastníci behu si stiahli aplikáciu Runtastic a za každý kilometer, ktorý odbehli, Adidas prispel 1 dolár škole Parley pre boj proti problému plastového znečistenia v oceánoch. Vďaka tomuto daru môže Parley Ocean School edukovať mládež o tom, ako sa s týmto problémom vysporiadať. Tento rok sa zbieralo až 1,5 milióna dolárov. Spolu zo Slovenskom tento rok bežalo ďalších 246 krajín sveta!

Ale nebolo to len o behu. Znečistenie plastami je dôležitou hrozbou, ktorú musíme čo najrýchlejšie vyriešiť. A práve nárast povedomia o tejto problematike je základom k tomu, aby sme tento cieľ dosiahli. Počas slnečného poobedia sa konalo viacero zaujímavých blokov pre bežcov ale aj okoloidúcich. Moderované boli sympatickou Adrianou Špronglovou.

Run for the oceans - Bratislava 2019

Programom začali chalani z Umelohmotné, ktorí odprezentovali ich zaujímavý projekt zameraný na využitie starých plastov, recykláciu a vnesenie nového životu do materiálu, ktorý by bol inak zlikvidovaný. Pre špeciálne účely podujatia vyrobili krásne bielo-modré medaile, ktoré dostal každý zúčastnený bežec.

Po nich sme rozprávali my z Eco Hero o dôvodoch, prečo je plast problémom a o tipoch, ako sa od nich detoxifikovať. 

Tesne pred behom boli vyspovedaní influenceri Naty Kerny a Exploited o ich prístupe k plastom v ich každodennom živote.

Dokopy sa uskutočnili dva behy: 4 a 10 kilometrov. Bežci z Adidas runners Bratislava  viedli približne 200 bežcov okolo Dunaja, držiac vlajku „Run For The Oceans“. Po behu si účastníci zacvičili jógu, po ktorej nasledoval zaujímavý workshop od Umelohmotné, kde ukázali, ako vyrábajú nové produkty (misky, obaly na telefóny či okuliare) z plastového odpadu. Podujatie sa skončilo na brehu Dunaja oslavou Adidas Runners.

Eco Hero a Umelohmotné

Run for the oceans Bratislava bolo skvelou akciou s dôležitým cieľom. Spojil dokopy ľudí, ktorí sa zaujímajú o životné prostredie v uvoľnenej atmosfére.

Ceníme si, že sme boli pozvaní ako rečníci a mohli sme sa tak k tejto skvelej iniciatíve pripojiť. Ak si tam nebol/a a si zvedavý/á o čom sme hovorili, pozri si článok, v ktorom sme zhrnuli, ako detoxifikovať seba, prírodu aj moria od plastov.


každú minútu jeden kamión plný plastu do oceánu každú minútu jeden kamión plný plastu do oceánu Kým si dočítal/a tento článok, do morí a oceánov sa dostali 2 plné kamióny plastového odpadu.

Páčil sa ti článok?

Pridaj komentár